Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


 

petr1929 

Oblíbená alba

Alba, která má petr1929 v oblíbených

reklama

121 fotek, letos v lednu, 710 zobrazení, 2 komentáře
Na veletrhu cestovního ruchu v Brně organizovala naše parta trampskou výstavu již 5x (3x s trampským muzeem z Hor. Jelení a 2x samostatně jako Expozice trampingu (loni společně s trampskými řezbáři). Letos jsme naši expozici připravili k 100. výročí vzniku trampingu. Proto jsme na pozvánky pro kamarády napsali, že je to písničková slezina muzikantů od ohňů a hospod, kterou chceme oslavit naše výročí zpěvem a dobrou náladou po celou dobu výstavy. Pozvali jsme i kapely na pódium (v sobotu trampskou Dvaapadesátku a v neděli bluegrassovou - CVYKR). V pátek hráli na našem stánku "slezlí" brňáci (taky jsem jim pomohl s kamarádem Zlóťou z Čebína). Toto bylo nejhezčí muzikantské odpoledne. Hrály se a zpívaly známé trampské písničky, opravdová trampská pohoda. Všichni jsme to tak cítili a spokojeně se večer rozcházeli. V sobotu odpoledne jsme si zahráli na stánku v malé sestavě, kamarádi Syneček na mandolínu, Ivoš na banjo, Móka, Palec a kamarádka z T.O. Colorado na kytary. V neděli CVYKR před a po vystoupení na pódiu hrál na našem stánku - viz fotky i nahrávky z foťáku níže na rajčeti. Kamarádky Stáni a Radka z Prahy (kapela Scarabeus) se omluvily pro nemoc. Taky jsme měli výstavu vhodně doplněnou řezbářskými výrobky. Kamarád Bufi s manželkou přijeli k vůli špatnému počasí vlakem s těžkými bágly plnými krásných dřevořezeb až z Uh. Hradiště. Další zajímavé věci (dřevořezby, vlčí tlapa, nůž, placky a další) zapůjčil Tonda - šerif T. O. Mor. Orlice. Parta z Expozice trampingu děkuje všem, kteří se podíleli na tak vydařené a důstojné výstavě. Jako poděkování dostali ti, kteří se podíleli na úspěchu výstavy, Pamětní list.
Palec
150 fotek, 14.10.2017, 192 zobrazení, 13 komentářů | dokumenty, krajina, kultura, lidé, příroda
Tak a zavřeli jsme říčku Bobravu. Jako vždy perfektně připraveno od kamarádů z T.O.Bobrava, zajištěno občerstvení, prostě vše, co k takové události patří. Počasí přálo a tak se sešlo dost kamarádů a přátel. Cvakali Sázinci ze Zastávky a tak se podívejte na tu atmosféru této akce.
108 fotek, září 2017, 71 zobrazení, 1 komentář | cestování, krajina, příroda, vesnice, zvířata
31 fotek, 28.4.2017, 29 zobrazení, 6 komentářů | dokumenty, města
193 fotek, květen 2004 až říjen 2015, 183 zobrazení, 1 komentář
27 fotek, listopad 2016, 562 zobrazení, 149 komentářů | cestování, lidé, makro, města, příroda
35 fotek, říjen 2010 až listopad 2016, 116 zobrazení, 86 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, města
ALB 1018
Na cestách Evropou jsem na mnoha místech potkával krásnou kamenickou práci, která měla jakoby podobný rukopis. Při návštěvě Říma, a zejména basiliky Laterano, jsem se začal více tomuto tématu věnovat a najednou jsem zachytil stopu, která mi dovedla až k tomuto malému albu, kterou vzdávám hold té krásné práci zvané COSMATESCO, což je úžasná mozaika

Spočívá ve vykládání kamene jinobarevným kamenem, tzv. inkrustaci. Drobné trojúhelníkové, čtvercové či kosočtverečné kousky barevného kamene nebo skla podloženého zlatou fólií se vsazují do přesně vysekaných jamek v ornamentálních vzorcích (řadách, spirálách, soustředných kruzích), nejčastěji v mramoru bílém, ale také například zeleném (antico verde)

Cosmati [kosmáty] byla rodina a škola kameníků, která působila ve 12.-13. století hlavně v Itálii a proslavila se pestrými ornamentálními mramorovými mozaikami. Inspirovala se jednak starověkými, ale také islámskými nefigurálními mozaikami v jižní Itálii. Název podle zakladatele Lorenzo Cosmatiho († po 1210), jehož umění se předávalo v rodinách a dílnách až do pozdního středověku.

Cosmati nedělali pouze zdobné podlahy, ale i na kamenných oltářích, sloupech, biskupských trůnech, svícnech i na obkladech stěn. Také se kromě toho zabývali vykopávkami a prodejem starověkých soch a na řadě z nich jsou jejich podpisy.

Věřím, že jejich práci vychutnáte stejně jako já a budete si i více všímat, po čem kde chodíte. Po těchto dlažbách se stále chodí výborně :-)

POZOR přidávám link na album mé kamarádky strouhalovajana, která také obdivovala mozaiku na Sicílii
http://strouhalovajana.rajce.idnes.cz/Sicilie_2010/#

třeba budou i další co dají odkaz - díky
50 fotek, říjen 2014 až říjen 2016, 242 zobrazení, 197 komentářů | architektura, cestování, příroda
jedno album ze dvou výletů do lázní Kudova v Polsku. Občas si uděláme výlet do Kudowy, byly jsme tam začátkem října roku 2014 a letos to bylo až koncem října. Většinou se stavíme na chvíli v tržnici, pak v lázních v solné jeskyni a projdeme se areálem lázní. Je tam příjemné prostředí a tak to bývá pohodový výlet.
100 fotek, 7.11.2016, 265 zobrazení, 185 komentářů | cestování, kultura, města, země
25 fotek, 12.11.2016, 85 zobrazení, 113 komentářů | cestování, dokumenty, klasická-fotografie, krajina, příroda
Dnes jsme šli s turisty na ukončení turistické sezóny procházkou do restaurace Na Bačalandě v obci Přibyslavice, nedaleko Nového Města nad Metují.
21 fotek, 13.11.2016, 90 zobrazení, 59 komentářů | cestování, krajina
...hezký den :)
41 fotek, leden 2010 až listopad 2016, 135 zobrazení, 53 komentářů | cestování, klasická-fotografie, krajina, příroda
Něco z minulosti , tentokrát návštěva slovenských hor. První byl autem z Třince nejblíže Velký Choč. Šli jsme po červené značce z Lúček. Další byla Vysoká. Museli jsme zaparkovat auto na cestě , kousek od závory na Popradské pleso. Od chaty Popradské pleso Zlomískovou dolinou do Dračieho sedla a centrálním žlabem na levý vrchol Vysoké. Omluva za nedokonalé naskenované dia-pozitivy a některé fota nejsou správně exponované.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.